Меню сайта
Форма входу
Каталог статей
Главная » Сторінка фізінструктора

Поради батькам «Як спланувати цікаву прогулянку взимку»

Взимку помітно зменшується час перебування малят на свіжому повітрі. Боячись застудити дитину, зайвий раз вивести погуляти батьки здебільшого беруть її з собою, коли є в цьому необхідність, наприклад, треба піти в магазин, а залишити малого ні з ким. Мало буваючи на повітрі, маля стає вередливим, погано їсть і спить. Найефективніші ліки від цього - правильно організована прогулянка.

Звичайно, найперше, що хвилює тат і мам, як одягнути дитину. Якщо надто легко, то організм маляти втратить багато тепла й настане охолодження. Надмірне ж закутування призведе до перегрівання. І те, й інше робить його сприйнятливим до різних інфекцій, послаблює захисні функції.

 Як же ж одягнути малюка на прогулянку?

Це насамперед залежить від погоди. При температурі повітря від +6°С..+2° С хлопчикам одягають: білизну, сорочку, колготи, довгі брюки, теплу кофту (якщо нижче 0 °С - замість кофти - куртку або демісезонне пальто); дівчаткам - білизну, колготки, рейтузи, плаття, кофту або куртку; на ноги - осінні чобітки, черевики. Якщо похолодало до - 8°С, замість куртки вдягають кофту і зимове пальто, взувають утеплені чобітки. Коли температура повітря ще нижче (до - 14°С ), хлопчики вдягають: білизну, сорочку, светр, дві пари колгот, брюки, шкарпетки, зимове пальто й утеплені чобітки, а дівчатка - білизну, плаття, светр, колготи, дві пари рейтуз, шкарпетки, зимове пальто, утеплені чобітки.

Скільки ж часу малюк може перебувати на повітрі взимку і коли краще виходити на прогулянку?

Тривалість прогулянки має становити дві - три години. Скорочувати її можна лише при несприятливих погодних умовах: сильний вітер, заметіль, мороз нижче - 15 °С . Виводити на прогулянку доцільно через годину (орієнтовно) після приймання їжі: щоб вона добре засвоїлася, малюкові треба побути у спокійному стані.

Отже, перепочивши годину після їжі, дитина з допомогою дорослого вдягається і виходить на прогулянку. Перших кілька хвилин вона спокійно ходить. В цей час можна розглядати засніжені дерева, поспостерігати за пташками, погодувати їх і т.д.. Коли малюк звикне до навколишніх умов і його організм „ настроїться" на роботу в цих умовах, нехай зробить кілька фізичних вправ. На свіжому повітрі взимку вони особливо корисні.

Пропоную орієнтовні комплекси фізичних вправ, які можна проводити з дітьми на прогулянці.

Комплекс 1

1. Ходьба (1 - 1,5 хв).

2.  Ходьба з присіданням. Дитина ходить по майданчику, збираючи 3-4 невеликих предмети, які розкладені через 2-3 м.

3.  „Згрібаємо сніг". Малюк тримає в руках лопатку і, наслідуючи рухи двірника, згрібає сніг (5-6 рази).

4. Переступання через перешкоди: купки снігу висотою 25-30 см (6-8 разів).

5. Ходьба по обмеженій площі. Тримаючись за руку дорослого, ходити по колоді (буму, бордюру тротуару). Відстань 5-6 м (3-4 рази).

6. Зістрибування. Зістрибувати з підвищення висотою 10-15 см (3-4 рази). Дорослий підстраховує.

7.  Кидання сніжок. Малюк кидає правою і лівою рукою (по черзі) сніжки (3-4 рази кожною рукою).

8. „Дерева гойдаються". Дитина стоїть, піднявши руки вгору. На слова дорослого „Подув вітер" нахиляється то в один, то в інший бік -„дерево гайдається" (5-6 разів).

9. Біг. Маля біжить за дорослими, пробуючи наздогнати його (30 см).

Комплекс 2

1. Ходьба (1-1,5 хв).

2. Ходьба по снігу. Малюк у високих чобітках іде по снігу (бажано по цілині - глибина до 8 см), не піднімаючи ніг над його поверхнею (30 с).

3. „Лижник". Дитина стоїть, нахилившись уперед , наслідуючи руками рухи лижника (4-6 разів).

4. Присідання. Присідає, тримаючись за руки дорослого (3-4 рази).

5. „Погріємося". Малюк розводить руки в сторони, обхоплює себе за плечі, знову розводить в сторони - „гріється" (4-6 разів).

6.  Нахили з метанням. Сніжки лежать на підвищенні (висота 10-15 см)  біля ніг малого.  Стараючись не згинати ноги в колінах, він нахиляється, бере сніжку й кидає в ціль (по 2-3 кидки кожною рукою).

7. Біг. Дитина втікає від дорослого (30-40 с).

8. Ходьба. Ходити „як ведмедик", нахиляючись у сторони (1 хв).

Фізичні вправи не повинні надмірно втомлювати дітей. Тому добирати їх необхідно відповідно до можливостей дитини. Слід також пам'ятати, що одноманітні рухи швидко набридають малюкам. Отже, комплекси фізичних вправ треба частіше урізноманітнювати, сміливіше вводити нові, залишаючи однак, без змін ті, що їм подобаються.

Деякі із спортивних ігор пропоную  нижче.

Влучи у ворота

На майданчику з добре утрамбованим снігом поставити дві великих кулі -ворота. Гравці з різної відстані намагаються закинути ключкою шайбу (крижинку) у ворота. Після влучення гравець може відійти на крок назад. Якщо він не влучить у ворота, то залишається на місці до наступного кидка.

Не пропусти шайбу

Гравці стають у коло один від одного на відстані розведених у сторони рук. У центрі кола ведучий, біля його ніг шайба - кольорова крижинка. Він штовхає її ногою (дерев’яною лопаткою, ключкою) так, щоб вибити з кола. Гравці ж намагаються не пропустити її, затримати й відбити ведучому. Якщо крижинка вибита з кола, то йде водити гравець, праворуч від якого вона проковзнула, а ведучий займає його місце в колі.

Підніми!

На пологому схилі поряд з лижнею покласти сніжну (шишку, стрічку, рукавичку). Дитина, присівши, спускається з гори і під час спуску піднімає предмет. Класти його то праворуч, то ліворуч від лижні, навперемінно. Можна, спускаючись, підняти предмет, а в кінці спуску покласти

Хто перший до прапорця?

На відстані 3-4 від обох кінців льодових доріжок провести стартову і фінішну лінії. На фінішній лінії проти кожної льодової доріжки поставити прапорці. Діти стають на стартову лінію кожний проти своєї доріжки. За сигналом дорослого вони біжать до льодової доріжки, ковзають по ній і біжать далі, до свого прапорця. Виграє той, хто першим добіжить до прапорця і підніме його.

Хто спритніший?

На середину льодової доріжки покласти сніжку. Під час ковзання нахилитися і дістати її. На фініші покласти сніжку біля прапорця. Виграє той, хто зробить це без зупинок і падінь.

Просковзнись  по  коридору

На льодовій доріжці розкласти кольорові крижинки так, щоб утворився вузький довгий коридор. Хто просковзнеться по ньому, не зрушивши з місця крижинки, той найспритніший.

Вилучи в ямку

З одного боку майданчика по одній лінії викопати ямки. З протилежного боку на лінії стають діти, кожний проти своєї ямки, у кожного біля ніг крижинки. За сигналом дорослого діти, штовхаючи крижинки ногою, заганяють їх у ямки. Виграє той, хто швидше це зробить. Гру можна проводити сім’ями (по 3 – 4 чоловіка). На старт виходять по одному від кожної ланки.

Хто швидше?

Із снігу зробити 2-3 однакових вали паралельно один одному. На відстані 3-4 м від кінця кожного валу накреслити коло діаметром 70-80 см і покласти в нього сніжку, через 1,5-2 м накреслити ще одне коло. За сигналом діти по одному стають на протилежний кінець валу, швидко проходять по ньому, зістрибують, добігають до першого кола, стають всередину його, беруть сніжку і кидають її в друге коло. Виграє той, хто правильно й швидше виконає завдання.

Снігові кола

Гравці розподіляються на ланки (по 3 – 4 чоловіка). На фанерному щиті, прикріпленому до стовпа чи паркана, накреслити кола діаметром 50-60 см за кількістю ланок. Гравці розміщуються на лінії на відстані 3-7 м від щита. За сигналом вони кидають сніжки, намагаючись якомога швидше заліпити ними своє коло. Виграє та ланка, яка першою заліпить коло.

Збий ковпак

З одного боку майданчика накреслити лінію і поставити на ній виліплених зі снігу сніговиків з паперовими ковпаками на голові. На відстані 4-10 м від них провести лінію для метання. За цією лінією шикуються в ланки (по 5-6) навпроти своїх сніговиків. За сигналом вони кидають сніжки, намагаючись збити ковпак. Виграє та ланка, яка швидше зіб'є ковпак.

Подзвони в дзвінок (дістань стрічку)

Над гіркою підвісити мотузки з дзвінком чи стрічку на висоті піднятої вгору руки дитини. З'їжджаючи на санках, дитина дзвонить чи знімає стрічку (правою, лівою і обома руками).

Чия сніжка влучить?

З'їжджаючи на санках з гірки, влучити сніжкою в корзину (коробку) правою і лівою рукою. Правою влучають у корзину, що стоїть праворуч, а лівою - що стоїть ліворуч.

Хто перший?

На снігу накреслити лінію старту. Проти неї на відстані 15-20 м - лінію фінішу, на ній поставити гравців на лижах стають на старт, кожний навпроти свого прапорця. За сигналом вони біжать до прапорців, обходять їх і повертаються на стартову лінію. Виграє той, хто перший досягне мети.

Категория: Сторінка фізінструктора | Добавил: SEP (14.12.2017)
Просмотров: 79 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
 
Copyright Lyceum NIT © 2018
Зробити безкоштовний сайт з uCoz